Eylül-Ekim-Sayısı

Eylül-Ekim-Sayısı
Sıcak yaz günlerinin geride kaldığı bu günlerde, tüm yurtta soğukların etkisini hissetmeye başladık. Havaların soğumasıyla birlikte, evlerimizi ısıtmanın bedeli de yine faturalarımıza yansımaya başlayacak. Ancak, bu faturaların tutarlarını düşürmek için çok etkili bir araca sahibiz, yani ısı yalıtımına. Her ne kadar Türkiye toplumu olarak ısı yalıtımın öneminin bilincine varsak da, daha önümüzde kat etmemiz gereken uzun bir yol var. Maksimum enerji tasarrufunun sağlanması gerekiyor.
Uzmanlar, bunun için mümkün olan en yüksek kalınlıkta ısı yalıtım levhasının kullanılmasının önemine dikkat çekiyorlar. Dergimizin bu yeni sayısında, konuyla ilgili açıklayıcı bilgilerin paylaşıldığı bir yazı yer alıyor, ilgiyle okuyacağınızı düşünüyoruz.

Bu sayımızdaki röportaj bölümümüzde, iki önemli konuğumuz var. İlk söyleşimizde, Kalekim Genel Müdürü Sayın Altuğ Akbaş sorularımızı yanıtladı. Akbaş, Kalekim’in tarihçesi ve günümüzdeki yapısı hakkında bilgi verdi. Diğer söyleşimizde, Mapei Türkiye Genel Müdürü Sayın Selman Tarmur, Mapei’nin ürün ve teknolojilerini anlattı.

Dergimizin bu sayısında, her sayımızda olduğu gibi yine ürün tanıtımları ve sektörden haberler yer alıyor. Mimari
bölümümüzde de, ünlü mimar Philip Johnson’ın 3 ikonik eserini inceledik. Bu tarz önemli eserlerin, bir şehrin siluetinde ne kadar etkili olduğunu bir kez daha hatırlamış olduk.

Dolu bir içerikle oluşturduğumuz bu yeni sayımızı beğenilerinize sunuyoruz.

Sevgiyle kalın,