İzocam Yalıtım Eğitim Merkezi'nde yeni eğitim yılı başlıyor

İzocam Yalıtım Eğitim Merkezi'nde yeni eğitim yılı başlıyor


Doğru yalıtım uygulamalarına yönelik eğitimler vermek amacıyla kurulan İzocam Yalıtım Eğitim Merkezi (İYEM), Ekim ayı itibariyle eğitimlerine başlıyor. Bugüne kadar 20 bin inşaat, yalıtım ve tesisat sektörü temsilcisine 43 bin adam/saat eğitim veren İYEM, yıl boyu eğitim programını sürdürecek.

1998 yılından bu yana inşaat, yalıtım ve tesisat sektörü çalışanlarına konusunda deneyimli 41 uzman tarafından eğitimlerin verildiği İYEM’de, yeni eğitim sezonu Ekim ayı itibariyle başlıyor. Tüm eğitimlerin ücretsiz olduğu ve kurulduğu günden itibaren 20 bin kişiye 43 bin adam/saat eğitim olanağı sunan İYEM’de süreci başarıyla tamamlayan katılımcılara "Yalıtım Uzmanı Sertifikası” da veriliyor.

 

İYEM’in Ekim ayı eğitim takviminde yangın yalıtımı, yapılarda enerji verimliliği ve yönetimi, Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği, tesis ve işletmelerde yangın güvenliği, iş sağlığı ve güvenliği, tehlike belirleme ve risk analizi ile sanayi binalarında çatı ve cephe yalıtımı konuları yer alıyor.

 

Yalıtım sırasında yanlış uygulamalar, duvarların ses geçirgenliği nedeniyle gürültü kirliliğine, olası bir yangın durumunda can ve mal kayıplarına, binalarda yüksek enerji sarfiyatına neden oluyor. Üretilen malzemelerin uygulama teknikleri birbirine çok yakın olsa da deneme- yanılma yöntemleriyle gerçekleştirilen uygulamalar genellikle başarısızlıkla sonuçlanıyor. Kaliteli ısı, ses, yangın ve su yalıtım uygulamalarında en etkili ve önemli unsur çalışanları sürekli eğitmekten geçiyor.

 

Doğru, gerekli, uygun ve yeterli eğitimi zamanında gerçekleştirerek, bilgiyi iletmek, paylaşmak, yaymak ve yenilikleri tanıtmak üzere kurulan İYEM, ülkemizde yalıtım, inşaat ve tesisat gibi birçok sektörün gelişimine de hizmet veriyor.

 

 

05-06 Ekim 2015 – Yangın Yalıtımı

07-08 Ekim 2015 – Yapılarda Enerji Verimliliği ve Yönetimi

09 Ekim 2015 – Binalarda Enerji Performansı Yönetmeliği

12-16 Ekim 2015 – Uygulamalı Klima Tesisatı Hesabı

19-21 Ekim 2015 – Tesis ve İşletmelerde Yangın Güvenliği Seminer ve Çalıştayı

22 Ekim 2015İs Sağlığı ve Güvenliği

23 Ekim 2015 – Tehlike Belirleme ve Risk Analizi

26-27 Ekim 2015 – Sanayi Çatı ve Cephelerinde Yalıtım

 

2015 yılı eğitim programı detayları ve katılım kaydı için: www.iyem.com.tr