Boyatürk Yapı Kimyasalları Dergisi | Jotun'un 2014 Global Renk Koleksiyonu: KesişimJotun'un 2014 Global Renk Koleksiyonu: Kesişim

Jotun'un 2014 Global Renk Koleksiyonu: Kesişim

Jotun Boya, ruhunda değişim arayanların, küçük farklılıklarla sıcak ve özgün hikâyelerini yansıtacakları mekanlar yaratabilmeleri için 2014 Renk Koleksiyonu’nu tasarladı.

Jotun’un 2014 global renk koleksiyonu tasarlanırken, farklı ülkelerden bir araya gelen renk ve trend uzmanları, tüm dünyada mekanlara enerji katacak renkleri bir araya getirdiler ve Jotun’un 2014 Renk Koleksiyonu için üç farklı tema oluşturdular:

 

Sofistike tasarımların ve seyahatlerin izleriyle zenginleşen Stile Yolculuk, şehir hayatının fonksiyonelliği ve doğal ve vintage tasarımı ön plana çıkaran Şehrin Yansımaları ve İskandinav sadeliği ve Japon dinginliğini buluşturan Konforun Yeni Hali... Her üç temada ise, küçük değişimlerle herkesin hikâyesini yeniden yorumlayabileceği, kişisel renk paleti oluşturmalarını kolaylaştıracak, birbiriyle uyumlu trend renklerden oluşan 8 özel renk bulunuyor. Mekanlarda kişisel izler taşıyan atmosferi yaratabilmek için tüm doğru renk seçiminin yanı sıra seçilen renklerle uygun olabilecek aksesuarların bir araya getirilmesi de çok önemli.

 Ham ahşaplar ve endüstriyel malzemeleri dekorasyonda tercih edenlere, doğal ve vintage aksesuar ve mobilyaları tamamlayacak, 5397 Paten» gibi maviyeşil tonlarını da bu bahar sıklıkla göreceğiz. Canlı kırmızı tonundaki "Alaz” hem duvarlara hem de aksesuarlara uygulanarak ham ve maskülen eşyalarla kusursuz bir uyum sağlıyor. İlkbaharda evlerde sıkça kullanılan nötr beyaz, gri ve bej tonları yerine mekanlara farklılık getirecek renkler karşımıza çıkıyor... Jotun’un 2014 Renk Koleksiyonu’nu oluşturan üç temadan Stile Yolculuk’ta dokusunu hissedeceğiniz, çarpıcı tonlar yer alıyor. "288 Limon Küfü” gibi gözleri yormadan mekanlara enerji verecek sarı tonları, «10341 Sahlep» gibi sıcak grilerle tamamlanıyor. Bu sene sıklıkla karşımıza çıkan mavi –yeşil tonları, Şehrin Yansımaları’nda «5397 Paten» ve «5180 Oslo» ile Şehrin Yansımaları’nda paletinde hayat buldu.

 

Bahar ayları değişim aylarıdır. Doğa yeniden hayat bulurken, değişime ayak uydurmak için mekanlarımızda bize huzur verecek dinlenme köşeleri yaratmamız şart! Dengeli renk geçişlerini İskandinav sadeliği ve Japon dinginliğiyle birleştiren Konforun Yeni Hali’nde ise "Sakin Mavi”, "Su Yeşili” ve pastel pembe tonundaki "Pudra” gibi daha yumuşak seçenekler bulunuyor. Bahar yorgunluğu için birebir!