Kasım - Aralık - Sayısı - 2017

Kasım - Aralık - Sayısı - 2017
Artan nüfus, her geçen gün büyüyen iş hacmi metropollerde dikey mimariyi zorunlu kılıyor. Özellikle dünyanın belli başlı ticaret merkezi niteliğindeki şehirlerinde, baş döndürücü yüksekliklere ulaşan gökdelenler sıklıkla görülüyor.
Her ne kadar, trafik başta olmak üzere bazı olumsuzluklar getirse de, gökdelenler üstlendikleri ticari misyonlarıyla modern şehirlerin vazgeçilmezi olma özelliği taşıyor.

Dergimizin bu sayısının mimari bölümünde, özellikle gökdelenlerde uzman olan Skidmore, Owings & Merrill LLP (SOM) firmasını inceledik. Dünyanın en önemli mimari firmalarından bir olan SOM, tüm dikkatleri üzerine çeken birçok
gökdelen tasarlamıştır. Bulundukları kentin siluetine damgasını vuran bu özel yapılara yer verdiğimiz yazımızı ilgiyle okuyacağınızı düşünüyoruz.

Röportaj bölümümüzde, Akkim Yapı Kimyasalları A.Ş. Satış ve Pazarlama Koordinatörü Sayın Yasin Zengin ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Zengin, Akkim Yapı Kimyasalları’nın sektöre sunduğu ürün ve teknolojiler hakkında bilgi verdi.

Bosad Sektörel Bakış sayfalarımız, ikinci bölümüyle dergimizin içeriği arasında yer alıyor. Ayrıca, bu yeni sayımızda da her zamanki gibi uzmanları tarafından hazırlanmış makaleler, teknik ürün tanıtımları ve sektörden haberler mevcut. Dolu bir içerikle oluşturmaya çalıştığımız senenin bu son sayısını beğenilerinizesunuyoruz. 

2018 yılının tüm sektör için başarılı geçmesini temenni ediyoruz. Sevdiklerinizle mutlu bir yılbaşı geçirmeniz dileklerimize,

Sevgiyle kalın

B.Serhat Cengiz