Koramic Yapı Kimyasalları – Cermix Ürün Grubu

Koramic Yapı Kimyasalları – Cermix Ürün Grubu

Ali Yalçınkaya / Satış ve Pazarlama Grup Müdürü - Koramic Yapı Kimyasalları

Koramic YapıKimyasalları 1998 yılında merkezi Belçikada bulunan Koramic Building Products S.A. ile Türkiye nin en büyük gruplarından biri olan EczacıbaşıGrubu nun %50- 50 ortaklık anlaşmasısonucunda kurulmuştur. 2011 Haziran ayında yapılan anlaşma ile şirketin %100 hissesi Koramic Grubuna devredilmişve yeni ünvanı Koramic Yapı KimyasallarıSanayi ve Ticaret Anonim Şti. olmuştur. Kuruluşun amacı, Türkiye deki inşaat sektöründe, yapı kimyasallarıalanında yeni ürünlerin geliştirilmesi ve üretilmesine öncüolmak, alanındaki ürünlerde kalitenin sürekliliğinin korunmasına katkıda bulunmak ve bu ürünlerin doğru kullanılmasıkonusunda sistematik çözümler üretmektir.

 

Koramic YapıKimyasalları, VitrA Fix ve VitrA Therm markalarının yanı sıra 2011 yılıitibariyle Türk pazarına tanıtmaya başladığı Cermix markası ile birlikte, yapısektöründe 122 değişik tip ürün ile hizmet vermektedir. Ana ürün gruplarından olan Cermix; epoksi, poliüretan sistemler, seramik yapıştırıcıları, derz dolgu ve bakım ürünleri ile dış cephe ısıyalıtım malzemeleri sunumuyla Türkiye ve çevre ülkelerde de yapı kimyasallarısektöründe markalaşma sürecineönemli bir katkı sağlamayıhedeflemiştir. Koramic Yapı Kimyasalları, epoksi ve poliüretan sistemlerinde, özellikle otopark kaplamaları ve su yalıtımıalanında öne çıkan ürünleri ile önemli referanslara sahip olmuştur.

 

Cermix Otopark Sistemleri – Traffic Coating

İnşaat sektörünün ihtiyaçlarıve talepleri doğrultusunda pazara sunduğu Cermix markalıyenilikçi ürünleri ile daima mükemmel çözümler yaratan Koramic Yapı Kimyasalları; geliştirdiği son derece dayanıklı ve mükemmel otopark sistemleri ile de farkınıortaya koyuyor. Döşeme betonu üzerine; epoksi esaslıastar, kuvars, epoksi esaslı kaplama ve son kat boyalardan oluşan bileşenleri ile uygulanan sistem sayesinde, betona yapışma mukavemeti yüksek, çizilmeyen, hijyenik, kolay temizlenen, kimyasallara dayanıklı alanlar yaratılırken son derece dayanıklı otoparklar oluşturuluyor.

 

Sistem Bileşenleri


1- Döşeme Betonu,

2- Epoksi Esaslı Astar Malzemesi: Cermiprime EP


İki komponentli, epoksi esaslı, solventsiz ve renksiz bir astar ve emprenye malzemesi olan Cermiprime EP, beton yüzeylerin kaplanmasında emprenye ve astar malzemesi olarak, içerisine kuvars ilave edilerek de kaplama, tamir ya da mortar olarak kullanılır. Epoksi ve poliüretan esaslı kaplamaların altında astarlama malzemesi olarak uygulanır. Düşük viskozitesi sayesinde yüksek penetrasyon sağlayan Cermiprime EP, böylelikle beton mukavemetini de artırarak kendinden sonra gelen katlara yapışma köprüsü olmaktadır. Betona yapışma mukavemeti oldukça yük sek olan Cermiprime EP, beton yüzeylerüzerinde tozumanın engellenmesi amacıyla uzun süreli olarak kullanılabilmektedir.


3- Kuvars

0,200 0,500 mm dane boyu dağılımında yüzeye serpilir.


4- Epoksi Esaslı Arakat Malzemesi: Cermifloor EP 1C

İki komponentli, epoksi esaslı, solventsiz ve renksiz, mükemmel mekanik aşınma ve kimyasal dayanıma sahip, hijyenik ve temizlemesi kolay bir zemin kaplama malzemesi olan Cermifloor EP 1C, özellikle kimyasallara karşı son derece dayanıklıbir kaplama malzemesidir. Fabrikalar, depolar, alışverişmerkezleri, atölyeler, uçak hangarları, okullar, hastaneler, ilaç sektörü, su tankları, gıda sektörü, laboratuvarlar, arıtma tesisleri, ağır forklift ve korozif kimyasalların kullanıldığıalanlarda metal veya beton üzerine son kat self levelling malzemesi olarak da kullanılmaktadır.

 

5- Epoksi Esaslı Son Kat Malzemeleri: Cermicoat EP ya da Cermicoat EP TIXO

İki komponentli, poliüretan esaslı, solventsiz, renkli; parlak yüzey bitişli son kat koruma ve kaplama malzemesi olan Cermicoat EP ve Cermicoat EP TIXO mekanik aşınmave kimyasal dayanımlarıoldukça yüksek, kolay temizlenebilen, çizilmeyen, hijyenik ve iç mekanlarda kullanılan ürünlerdir. Cermicoat EP ve Cermicoat EP TIXO fabrikalar, depolar, alışverişmerkezleri, atölyeler, uçak hangarları, okullar, hastaneler, ilaç sektörü, su tankları, gıda sektörü, laboratuvarlar ve otoparklarda son kat koruma ve kaplama malzemesi olarak kullanılırlar. Portakal kabuğu deseni istendildiği taktirde son kat malzemesi olarak Cermicoat EP TIXO tercih edilmelidir.

 

Cermix Suya Geçit Vermiyor

Yenilikçiürünleri ile her yüzey için mükemmel çözümler sunan Cermix; epoksi ve poliüretan esaslı su izolasyon malzemeleri ve sistemleri ile de açık teras ve balkonlardan yüzme havuzu ve su depolarına, banyo ve WC gibi ıslak mekanlardan köprüplatformları, sulama kanalları ve metal çatılara kadar birçok yüzey için kesin çözüm sağlıyor. Uzun ömürlüve dayanıklı yapıların önlerindeki en büyük engellerden biri de sudur. Herhangi bir nedenle yapıya sızan su, özellikle taşıyıcıkısımlardaki donatılarıkorozyona uğratarak yük taşıma kapasitesinin düşmesine, beton bütünlüğünün bozularak çatlak ve kırılmaların oluşmasına yol açar.Öte yandan insan sağlığına zararlı küf, mantar vb. organik maddelerin oluşmasına neden olur. Yapıların bu denli zararlı suya maruz kalmasına ise yağmur, kar, toprağın nemi, yapının inşa edildiği zemindeki yeraltısuları, banyo, tuvalet gibi ıslak hacimlerdeki su kullanımları gibi çok çeşitli nedenler yol açabilir. Yapılara bu tür nedenlerle gelebilecek suya ve neme karşıkorunmaları için yapı yüzeyine yapılacak işlemlere de su yalıtımı denir.

 

Mükemmel izolasyon ve koruma sağlayarak; yapıların taşıma kapasitelerinin düşmesini engellemek, depreme karşı güvenliğini artırmak, bakım giderlerini azaltmak, havuzlarda ve su depolarında su kaçaklarını önlemek ve su kalitesini korumak için Cermix ideal çözümdür.

 

Cermix epoksi ve poliüretan esaslı su izolasyon malzemeleri ve sistemleri ile;

Mükemmel su yalıtımıolan,

Yüksek UV ve dış hava direncine sahip,

Sıcağa ve soğuğa karşı yüksek termal direnci olan,

Yüksek gerilme, yırtılma ve aşınma kuvvetine sahip,

Yüksek kimyasal direnci olan yapılara kavuşmak mümkündür.