Boyatürk Yapı Kimyasalları Dergisi | Mart - Nisan Sayısı 2016Mart - Nisan Sayısı 2016

Baharın gelmesiyle birlikte, doğanın tüm renklerini ve canlılığını bir arada bulunduran boya sezonu açılıyor!

Renklerin enerjisini hissetmek, değişimle birlikte yenilenmek adına ve sağlıklı yapılar için doğru boya tercihi çok önemli. Yapının şık ve sağlıklı olmasının haricinde, çevre dostu ürün olması da tüketici için önem teşkil ediyor. İnşaat sektörünün hızla büyümesi ve gelişmesi ile birlikte toptan boya tüketimine de ciddi oranda katkı sağlandı. Bu gelişmelere paralel olarak, yeni nesil boyalara birçok teknolojik yenilik ve kullanıcıya kolaylık sağlayacak özellikler eklendi. Tüm bu iyi haberlere bakarak, ülkemizdeki boya sektörünün gelişiminin hızla devam ettiğini ifade edebiliriz. Biz de bu hareketli sektörün içinde,
gelişmeleri takip ederek bilgi akışını sağlıyor olacağız.

Güzel, dopdolu ve çok renkli "Paintistanbul&Turkcoat” fuarını geride bıraktık. Sektörün en önemli organizasyonu ile ilgili fuar sonuç raporuna, 46. sayfadaki "Özel Haber” bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

Mart-Nisan sayımızda çok keyifli 2 röportaj gerçekleştirdik. Kayalar Kimya Ar-Ge Merkezi Grup Lideri Sayın Deniz Er ile gerçekleştirdiğimiz röportajda, Kayalar Kimya’nın inovasyon ve Ar-Ge alanındaki faaliyetleri ve üniversite sanayi işbirliği kapsamında geliştirdikleri projeler hakkındaki sohbetimizi keyifle okuyacağınızı düşünüyorum.

Diğer röportajımızı ise, Baumit Türkiye’nin Genel Müdürü Sayın Atalay Özdayı ile gerçekleştirdik. Baumit’in çevre politikası, sürdürülebilirlik yaklaşımı ve sektör hakkındaki sohbetimizi beğenilerinize sunuyoruz.

Mimari bölümüzde, Jacgues Herzog ve Pierre de Meuron’un yapıtlarını sizler için inceledik. Geniş kapsamlı olarak ele aldığımız iki mimarın farklı yapıtlarına dair bilgilere 42. sayfadan ulaşabilirsiniz.

Sizi renkli sayımızla baş başa bırakma zamanı şimdi…

Keyifli okumalar.

Sevgiyle kalın.

Serap Kaptan