Mayıs - Haziran - Sayısı - 2018

16 farklı ülkeden 238 doğrudan katılımcı, 539 temsil edilen katılımcı olmak üzere toplamda 777 firma ve firma temsilciliğini aynı çatı altında toplayan paintistanbul & Turkcoat Fuarı 2018 senesinde 25.000 m2 brüt, 10.000 m2 net kullanım alanında 3 salon ve ana fuayede gerçekleşti. Fuardan önce düzenlenen paintistanbul & Turkcoat 2018 Kongresi ise 34 paralel sunum ve 4 boya okulu sunumuyla sektörden tam not aldı. Başarıyla tamamlanan bu organizasyonlar, sektörümüz için son derece
verimli bir sinerji oluşturdu.

Dergimizin yeni sayısında yapı sektörünün ihtiyaçlarına yönelik birçok farklı ürününün teknik incelemelerine yer verdik. Ayrıca, sektörümüzde yer alan gelişmelere ve yeni teknolojilere de haberler bölümümüzden ulaşabilirsiniz.

Röportaj bölümümüzde, Supershield Yapı Kimyasalları Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetici Ortağı Sayın Eyüp Ensar Ekşi ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Ekşi, Supershield Yapı Kimyasalları’nın sektöre sunduğu ürün ve teknolojiler hakkında bilgi verdi. Diğer söyleşimizde, Dinçer Lojistik Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Sayın Turan Cihanoğlu sorularımızı yanıtladı. Cihanoğlu, Dinçer Lojistik’in Bayi Lojistiği Projesini ve Ar-Ge çalışmalarını anlattı.

Mimari bölümümüzde, dünyanın dört bir yanından ikonik köprüleri inceledik. Her biri ayrı bir mühendislik harikası olan bu eserlerin ilginizi çekeceğini düşünüyoruz.

Dolu bir içerikle oluşturmaya çalıştığımız bu yeni sayımızla, bahara ve güneşli günlere merhaba diyoruz.

Sevgiyle kalın,


B.Serhat Cengiz