Mesleki Yeterlilik Belgesi Weber'den!

Mesleki Yeterlilik Belgesi Weber'den!

Weber

Endüstriyel harç üretiminde dünya lideri Saint-Gobain Weber, Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu’nda yapılan değişiklik esaslarına göre zorunlu hale gelen "Mesleki Yeterlilik Belgesi” için yapılandırdığı Weber Akademi eğitimlerine başladı!


Saint-Gobain Weber, Weber Akademi bünyesindeki uzman ekibi ile, Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanunu’nda yapılan değişiklik esaslarına göre 2015 yılından itibaren inşaat ve tesisat ustaları için alımı zorunlu hale getirilen "Mesleki Yeterlilik Belgesi”ne yönelik yapılandırdığı eğitimlerine Kasım ayı itibari ile başladı.


MYK (Mesleki Yeterlilik Kurumu) mevzuatlarına uygun olarak düzenlenen eğitimlerden ilki, 4-6 Kasım 2015 tarihleri arasında 16 Seramik Karo Uygulama Ustasının katılımıyla Ankara Sincan’da bulunan Türkiye-Yol-İş İntes Eğitim Şantiyesi’nde gerçekleştirildi.

Weber Akademi ekibi tarafından verilen eğitimlerde, Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) mevzuatına uygun ve "Mesleki Yeterlilik Belgesi” alımlarına yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği ile Seramik Karo Kaplamacılığı konularında teorik bilgiler aktarılırken uygulamalara da yer verildi.


Eğitimin ardından belgelendirme için TÜRKAK tarafından onaylanmış INTES MYM tarafından sınav yapıldı. Teorik ve uygulama olarak iki aşamadan oluşan sınavda ustaların Mesleki Yeterlilik Belgesi alımına hak kazanmaları için yetkinlikleri değerlendirildi.


Weber Akademi bünyesinde "Mesleki Yeterlilik Belgesi” eğitimleri kapsamında, "Seramik Karo Uygulamacıları”nın yanı sıra "Isı Yalıtımı Uygulamacıları” ve "Su Yalıtımı Uygulamacıları”na yönelik eğitimler de düzenleniyor.


Mesleki Yeterlilik Sınavı öncesi eğitim şartı aranmamakla birlikte mesleğinde kendisini yeterli gören ve tecrübesine güvenen tüm ustalar, direkt onaylanmış kuruluşlar olan Ankara’da Intes MYM ve İstanbul’da Tebar ya da Belgetürk’e başvuru yapabiliyor.


Saint-Gobain Weber, Weber Akademi bünyesinde düzenlediği "Mesleki Yeterlilik Belgesi” eğitimleri ile yapı sektöründe nitelikli iş gücünü arttırmaya yardımcı olurken, hem tüketiciyi hem de ülke ekonomisini desteklemeyi hedefliyor.