Mimari Yapılar

Mimari Yapılar


Yüzyıllar öncesinin mimarisi ile hala ayakta olan harika yapıların varlığından güzel kelimelerle söz etmek ve mimarların bu yapılardan her dönem etkilenmeleri oldukça mümkün. Coğrafi koşullar, değişik kültür çevreleri, siyasal ve ekonomik yapının izlerini süren mimari yapılar dönem koşullarının etkisiyle yapının karakterine ruh katan unsurlar arasında yer almakta. Gelişen ve değişen teknoloji artık yapıların şeklini değiştirip, çağa uygun modeller üretip, şehrin dokusunu oluşturup, şehre değer katan simgeler haline gelmekte. Son teknoloji ile oluşturulan mimari yapılar, tasarım anlayışını daha farklı bir perspektifte algılamamızı sağlıyor. İlginç yapılar olarak nitelendirilen, tek düzelikten uzak, çılgın mimari yapılara tanıklık ederken, kim bilir teknolojinin gelişmesiyle nelere şahit olacağız?


Boya, yalıtım ve yapı sektöründe nano teknolojik ürünler raflarda yerlerini çoktan aldı. Parfümlü boyadan, duvardaki zor lekeleri silerek rahatlıkla çıkartabileceğiniz boyalara, bebek odaları için üretilmiş özel ürünlerden, ısı ses ve yangın yalıtımına özgü yapılara kadar şekil ve tasarım olarak tasarlanan akıllı binalar diye sıralayabileceğimiz birçok yeni teknolojik ürün, inovasyonel çalışmalar sonucunda ortaya çıkıyor ve Ar-Ge çalışmalarını farklı bir boyuta taşıyor.


Boya, Yapı Kimyasalları, İzolasyon Dergisi’nin bu sayısında; "Osmanlı Mimarisi” bölümümüzde İstanbul’un en önemli ve güzel sarayları arasında yer alan, büyülü İstanbul Boğazı’nın 2 görkemli yapısı olan Çırağan ve Dolmabahçe saraylarının mimari ve tarihi yapısını keyifle okuyacaksınız.


Akçalı Boya CEO’su Sayın M. Akın Akçalı ve İzocam Pazarlama ve Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Sayın Fatih Öktem ile gerçekleştirdiğimiz röportajları beğenilerinize sunuyoruz. Akçalı Boya ve İzocam’ın ürünleri, hizmetleri, inovasyon ve Ar-Ge çalışmaları hakkında detaylı bilgilere "Röportaj” bölümümüzden ulaşabilirsiniz.


Renkli ve dopdolu içeriğimizle sizleri baş başa bırakma zamanı şimdi.

Keyifli okumalar.

Sevgiyle kalın.