Nanoteknoloji

Nanoteknoloji


Boya sezonunun açılmasıyla birlikte, birçok rengi bir arada bulunduran renk kataloglarına ulaşıp değişime kucak açmanın tam zamanı!


Renklerin güzel döngüsü yapıların ruhunu oluşturuyor ve iç cephe ya da dış cephe boyasında seçmiş olduğunuz renk, sihirli bir dokunuşla yaşam alanlarınızı yepyeni bir havaya büründürüyor. Hayatımıza giren bu tarz yenilikler, ufak görünse de aslında yaşamımızda büyük etkiler yaratıyor. Bazen ufak detayların inanılmaz etkileri karşısında şaşırabiliyor insan.


Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yapılardaki değişimler de günden güne artmakta. Akıllı binalardan nanoteknolojik boyalara kadar birçok inovatif gelişmeler çeşitliliği ve kaliteyi arttırıyor. Enerji kaynaklarımızı bilinçli bir şekilde kullanmak adına ve gelecek nesillere güzel bir doğa emanet etmek için sürdürülebilir mimarlık projeleri önem teşkil etmekte. Bizler de, bu konular kapsamında bu sayımızın içeriğini oluşturduk.


Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’nden Doç. Dr. Müjde Altın ve Yrd. Doç. Dr. Ahmet Vefa Orhan’ın kaleme aldığı "Akıllı Yapı Cepheleri” başlıklı teknik makalede; enerji üreten akıllı cepheler hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.


Erciyes Üniversitesi’nden Prof. Dr. Nilgün Kalaycıoğlu Özpozan yönetiminde yazılmış olan "Su Bazlı, Düşük Maliyetli, Yeni Formülasyonlu Yapıştırıcı Üretimi” başlıklı yazıyı beğenilerinize sunuyoruz.


Koramic Yapı Kimyasalları A.Ş. Satış ve Pazarlama Grup Müdürü Ali Yalçınkaya ile gerçekleştirdiğimiz röportajda; firmanın kuruluşundan bugüne gelişim süreci, ürünler ve projeler ile ilgili bilgilere ulaşabileceksiniz.


Keyifle okuyacağınız bir sayı olması dileğiyle.

Sevgiyle kalın.
Serap Kaptan