Boyatürk Yapı Kimyasalları Dergisi | ODE StarflexODE Starflex

ODE Starflex


ODE Yalıtım’ın 2008 yılında üretimine başladığı ODE Starflex, silis kumunun yüksek sıcaklıkta eritilerek elyaf haline getirilmesiyle oluşturuluyor. 18.000 m2kapalı alanda üretilen ODE Starflex’in yıllık üretim kapasitesi ise 22.000 ton. Isı yalıtımı, ses yalıtımı, akustik düzenleme ve yangın güvenliği amaçlı kullanılan ODE Starflex, hem yapı grubu yalıtımında hem de teknik yalıtım uygulamalarında olmak üzere kullanım yeri ve amacına göre farklı boyut ve teknik özelliklerde, değişik kaplama malzemeleri ile şilte, levha ve boru şeklinde üretilebiliyor.

 

Su itici özelliği sayesinde bünyesinde su tutmayan ve kuru kalma özelliğini sürekli muhafaza eden ODE Starflex, A1 sınıfı yanmaz yalıtım malzemesi özelliği taşıyor. ODE Starflex, böcek ve mikroorganizamalar tarafından tahrip edilemeyeceği gibi zamanla bozulması ya da çürümesi de

söz konusu olmuyor. Ürün, küf tutmayan yapısıyla korozyon ve paslanma gibi durumları da ortadan kaldırıyor. Özel elyaf yapısı sayesinde son derece esnek olan ve yüksek hava hızlarına dayanabilen ODE Starflex, ses dalgalarını absorbe ederek sesin diğer tarafa geçişini engelliyor.

 

Yapı grubu için şilte ve levha olmak üzere 2 ana kategoride üretilen ODE Starflex’in çaltı şiltesi, duvar levhası, duvar paneli, cephe paneli, yüzer döşeme levhası ve ara bölme levhası çeşitleri bulunuyor.

 

ODE Starflex aynı zamanda farklı kalınlık ve kaplama özelliklerinde üretilen levha ve boru ürünleri ile tesisat yalıtımında, yatçılıkta, otomotiv sektöründe taban yalıtımlarında, spor salonlarında, uçaklarda, depolarda, bilgisayar odalarında, konferans salonlarında, arıcılıkta ve birçok alanda kullanılabiliyor.