Boyatürk Yapı Kimyasalları Dergisi | Ocak - Şubat Sayısı 2016Ocak - Şubat Sayısı 2016

Renklerin güzel döngüsü, yapıların ruhunu oluşturuyor ve iç cephe ya da dış cephe boyasında seçmiş olduğunuz renk, sihirli bir dokunuşla yaşam alanlarınızı yepyeni bir havaya büründürüyor. Hayatımıza giren bu tarz yenilikler, ufak görünse de aslında yaşamımızda büyük etkiler yaratıyor. Bazen ufak detayların inanılmaz etkileri karşısında şaşırabiliyor insan.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte yapılardaki değişimler günden güne artmakta. Akıllı binalardan, nanoteknolojik boyalara kadar birçok inovatif gelişmeler, çeşitliliği ve kaliteyi arttırıyor. Bu gelişmelere paralel olarak çıkan yeni ürünleri ve teknolojileri dergimizde her sayı inceliyoruz.

Sektörün en önemli organizasyonu "Paintistanbul & Turkcaot 2016 Fuarı ve Kongresi”nde sizlerle buluşmanın heyecanını yaşıyoruz. Bu önemli organizasyonun, medya sponsoru olan; Boya, Yapı Kimyasalları, İzolasyon Dergisi PCCI’da sizler için harika bir içerik hazırladık.

Bu sayımızda; Paintistanbul & Turkcoat 2016 "Boya, Organik Kaplama, Polimer ve Hammaddeleri Uluslararası Kongresi” Bilimsel Kurul Başkanı Sayın Dr. Engin Çörüşlü ile gerçekleştirdiğimiz röportajı keyifle okuyacaksınız. Röportajın hemen sonrasında, Kongre Programımız ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Diğer röportajımızda da; Deka Boya Fabrika Koordinatörü Murat Kılınç ile; firmanın ürünleri, inovasyon ve Ar-Ge çalışmaları ile ilgili sohbetimizi okuyacaksınız.

"Mimari” bölümümüzde; ünlü mimar Frank Gehry imzalı sıra dışı yapıların oluşumuna dair yazıyı mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Prag’da inşa edilen The Dancing House (Dans Eden Ev), Amerika’da bulunan The Experience Music Project Müzesi ve Walt Disney Konser Salonu Frank Gehry’nin önemli yapıtlarından birkaçını oluşturuyor. Bu yapıtları incelediğimiz
Mimari bölümümüzü keyifle okuyacağınızı düşünüyorum.

Renkli ve dopdolu içeriğimizle sizleri baş başa bırakma zamanı şimdi.

Keyifli okumalar.

Sevgiyle kalın.

Serap Kaptan