Boyatürk Yapı Kimyasalları Dergisi | Otomotiv Üreticileri Tamir Sürecinde 'Glasurit®' DiyorOtomotiv Üreticileri Tamir Sürecinde 'Glasurit®' Diyor

Otomotiv Üreticileri Tamir Sürecinde 'Glasurit®' Diyor

Günümüzde birçok insan, otomobiliyle kendisi arasında bir bağ kuruyor. Herhangi bir kaza durumunda ise aracının hemen eski görüntüsüne ve performansına kavuşmasını arzuluyor. BASF’nin, otomotiv üreticileri tarafından 100 yılı aşkın bir süredir tercih edilen ürünü Glasurit®, bu gibi durumlarda hem fonksiyonel hem de ekonomik bir çözüm sunuyor. BASF, herhangi bir kaza durumunda otomobillerin OEM (Orijinal Ürün İmalatçısı) gerekliliklerine uygun olarak tamir edilmesi ve en yüksek seviyede müşteri tatminini sağlamak için, servislere önemli katkılarda bulunan çözümler sunuyor. Bugün birçok otomotiv markası, tamir süreçlerinde kullanılmak üzere BASF Glasurit® boyalarını tercih ediyor. Otomobil üreticileri, BASF ürünlerinin OEM standartlarına uygun olduğunu onaylıyor ve fabrika üretim standartlarını karşıladığı için oto tamir süreçlerinde de kullanılmasını öneriyor. Düzenli ürün sistemi ve kişiye özel danışmanlık hizmetiyle Glasurit®, otomobil üreticileri ve tamircileri için değer katan bir iş ortağı olma özelliği taşıyor.

Geleneksel sistemlere göre %20 tasarruf sağlıyor
Çevre dostu bir ürün olan Glasurit®, su bazlı boya sistemi olarak işlem sırasında ve kurutma sürecinde kullanılan enerji miktarını minimuma indiriyor. Geleneksel sistemlere göre malzemeden %20 tasarruf sağlıyor. Son derece düşük solvent içeriğiyle birlikte, doğanın korunmasına yardımcı oluyor. Diğer yandan BASF, uzman ve eğitimli personeli sayesinde müşterilerin ne istediklerini anlayarak onlara hizmet sunuyor. Sektörün ticaret ve eğitim birliklerinde/kuruluşlarında aktif olarak çalışıyor. Tüm bunlara ilave olarak, bu sektördeki sigorta ve devlet yetkilileriyle iletişim kurarak, bir aracın güvenli ve doğru bir şekilde hasarının giderilmesi için nelerin gerekli olduğunu anladıklarından emin olmalarını sağlıyor. İşte bu yüzden BASF, tüm müşterileri için ideal partner ve geleceklerini şekillendirmelerine yardımcı olan çözüm ortağı olarak faaliyet gösteriyor. Teknik boya eğitimine ilave olarak, BASF ekibi elektronik ortamda servisleri günümüz trendleri ve sektör uygulamalarıyla güncel tutma konusunda yardımcı oluyor. Eğitim merkezlerinde uygulama ve seminerler düzenliyor, web tabanlı bir uygulama olan ‘Profit Manager Pro’ ile servislere kendilerini izleme, analiz etme ve işlerini geliştirme imkanı da sunuyor.