Temmuz - Ağustos Sayısı 2017

Yaz sıcaklarının etkisini yoğun bir şekilde gösterdiği bu günlerde, dergimizin yeni sayısını paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Siz değerli oyucularımıza önemli bir duyurumuz var, bu sayımızla birlikte, BOSAD - Artkim Grup yayıncılık işbirliğinin başladığını bildirmek istiyoruz. 2017-2019 çalışma döneminde, boya ve hammaddeleri sektörümüzün mesleki tanıtımı konusunda faaliyetleri arttırmak amacıyla, dergimizde boya ve hammadde sanayimizdeki son gelişmeleri ve yapılan çalışmaları aktarmak üzere "BOSAD Sektörel Bakış” yazı dizisinin yayınlanması kararlaştırıldı. BOSAD tarafından hazırlanacak bu özel bölümümüzde sektörel haberler, gelişmeler, veri ve analiz raporları başta olmak üzere ulusal ve uluslararası alandaki gelişmelerin dergimiz kanalıyla sektörümüze ulaştırılması hedeflenmektedir.

Geçtiğimiz aylarda, Londra’da çok büyük bir yangın faciası yaşandı. Birçok insanın hayatını kaybettiği bu üzücü olayda, yangının hızla yayılmasının sebebi olarak dış cephe kaplaması gösterildi. Bu kapsamda hem dünyada hem de Türkiye
kamuoyunda endişeler oluştu. Ülkemizde yalıtım konusunda en önemli kuruluşlardan olan İZODER’in Başkan Yardımcısı Sayın Ertuğrul Şen, bu konuyu incelediği bir makaleyi kaleme aldı, ilgiyle okuyacağınızı düşünüyoruz.

Röportaj bölümüzde ise iki söyleşimiz yer alıyor. Halimoğlu Fasarit Boya Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ozan Kaya, 50 yılı aşkın bir süredir kesintisiz olarak faaliyette olan firmanın sektöre kazandırdığı yeni ürün ve teknolojiler hakkında
bilgi verdi. Diğer söyleşimizde, Yapıchem Kurucusu ve Genel Müdürü Sayın Fatih Arıcan, firmanın vizyonunu ve hızlı gelişimini anlattı.

Bu yeni sayımızda da Uzmanlarından Teknik Ürün Tanıtımları, Mimari, Haberler gibi bölümlerimizle dopdolu bir içerik oluşturmaya çalıştık, beğenilerinize sunuyor ve ilgiyle okuyacağınızı umuyoruz.

Keyifli bir yaz sezonu geçirmeniz dileklerimize,

B.Serhat Cengiz