Temmuz - Ağustos - Sayısı - 2018

Özellikle kalabalık şehirlerde, yaz sıcaklarını daha da yoğun bir şekilde hissediyoruz. Dergimizin bu sayısında, kentsel ısı adasının etkilerinin incelendiği son derece detaylı bir makale yer alıyor, ilgiyle okuyacağınızı düşünüyoruz. Ayrıca, beton ve beton kaplamaları ilgili yine son derece kapsamlı makalelere de dergimiz sayfalarından ulaşabileceksiniz.

Röportaj bölümüzde ise iki söyleşimiz yer alıyor. KPM Mühendislik Kurucusu ve Genel Müdürü Sayın Özdemir Karanfil ile keyifli bir söyleşi gerçekleştirdik. Karanfil, KPM Mühendislik’in sunduğu ürün ve hizmetler hakkında detaylı bilgi verdi. Diğer röportajımızda, mimaristudio kurucuları Sayın Ayça Akkaya Kul ve Sayın Önder Kul sorularımızı yanıtladılar. Özellikle kurumsal firmalar için tasarladıkları ofis projeleriyle tanınan başarılı mimarlar, tasarım yaklaşımları hakkında bilgi verdi.

Mimari bölümümüzde, genel bir karakterizasyona meydan okuyan cesur deneysel tasarımlarıyla 2008 Pritzker Mimarlık Ödülü’ne layık görülen ünlü Fransız Mimar Jean Nouvel’in eserlerini inceledik.

Her sayımızda olduğu gibi, uzmanlarından teknik ürün tanıtımları, haberler gibi bölümlerimiz de bu sayımızda yer alıyor. Dergimizi ilgiyle okuyacağınızı umuyor, beğenilerinize sunuyoruz.

Güzel bir yaz sezonu geçirmeniz dileklerimize,

Sevgiyle kalın,

B. Serhat Cengiz